15 грудня відбудеться конференція про богослов’я Майдану

Зараз відзначаємо третю річницю Євромайдану – Революції Гідності – і вже втретє проживаємо день за днем події тієї знакової зими. І саме тепер 15 грудня Кафедра пасторального богослов’я філософсько-богословського факультету УКУ організовує науково-практичну конференцію, яка дасть змогу по-новому переосмислити цей досвід.

Ініціатором конференції «Бог на Майдані: реальність чи міф?» є отець доктор Михайло Димид, який провів багато часу на Майдані як капелан. У своїх лекціях та статтях о. Михайло неодноразово розглядав проблеми богослов’я в контексті Майдану. Під час конференції 15 грудня він розповість про християнський компонент Майдану. Адже там, під час революції, можна було побачити представників багатьох Церков, які несли служіння або просто висловлювали свою громадянську позицію на основі Слова Божого.o_dimid

Як наголосив о. Михайло, «Майдан – це простір свободи. І ми нині намагаємося роздумувати над тим, звідки походить та свобода? Чому людям, які зазвичай реагують на все негативно, все ж таки вдається бути усміхненими, бути гідними? Наша відповідь така: через те, що людина ділиться, бачить в інших образ Божий, то вона може творити і противитися злу, навіть у таких страшних випробуваннях, як це було на Майдані».

myshovskyj-na-madani
Отець Микола Мишовський на Майдані. Джерело фото credo-ua.org

Під час конференції 15 грудня можна буде почути думки багатьох цікавих промовців, які інтердисциплінарно, крізь призму гуманітарних наук, намагалися проаналізувати унікальний феномен досвіду Бога на Майдані. Таким чином спробуємо розставити акценти на площині особистого досвіду Бога;. відповісти на запитання: як Революція гідності спричинилася (або не спричинилася) до зміни менталітету та навернення громадян нашої країни? Настільки інтенсивно започаткований процес змін у свідомості й поведінці людей триває досі та спричиняється до прогресу й реформ у суспільстві?

Серед доповідачів на конференції «Бог на Майдані: реальність чи міф?»  – капелани Революції гідності. Зокрема,  ви зможете послухати о. Миколу Мишовського., головного редактора «CREDO», о. Василя Рудейка, завідувача кафедри літургійних наук УКУ та о. Леоніда Григоренка.

Цікаві дослідження підготували Зоя Гаркавенко, доцента кафедри практичної психології НПУ імені М. П. Драгоманова, яка аналізуватиме психологічний дискурс під час революції гідності., а також Галина Випасняк, доцент кафедри іноземних мов Львівського інституту економіки і туризму розкриє тему «Осмислення Бога у майданній і постмайданній літературі».

Ще один дуже цікавий доповідач – це Олексій Гордєєв, магістрант богослов`я, журналіст-міжнародник каналу NewsOne, автор книги “Церковь на Майдане”, який говоритиме на тему: “Майдан як виклик протестантській псевдоаполітичності”.

Також серед учасників конференції будуть Юлія Вотчер, Віктор Жуковський, с. Андрея Якимець,  о. Андрій Олійник, Ральф Гаска та Вахтанг Кіпіані.

Конференція розпочинається о 9:00. Детальна програма  тут.