Наукові Записки УКУ. Число V. Богослов’я – випуск 2.

Це Bogoslovya-734x1024 п’яте, ювілейне, число «Наукових Записок Українського Католицького Університету» в серії богослов’я. Збірник присвячений 20-літтю відродження богословської освіти в Україні та цьогорічній акредитації Апостольською Столицею еклезіального богословського факультету УКУ з повним циклом богословських студій.

Розділ «Документи Церкви» відкриває основоположний документ Міжнародної богословської комісії Конгрегації доктрини віри «Богослов’я сьогодні: перспективи, принципи, критерії». Він дає чіткі відповіді на питання, чим є католицьке богослов’я, які базові перспективи і принципи, що його характеризують, а також критерії для розпізнавання того, що саме серед розмаїття течій богослов’я може бути визнане автентично католицьким. «Що особливо актуально для нового богословського середовища в Україні, так це підняті у документі теми зв’язку богослов’я з Учительським урядом Церкви, значення спільноти богословів та їхньої співпраці з єпископатом, раціональності і цілісності богослов’я як науки, місця богослов’я в університеті і його ролі у постійному діалозі Церкви зі світом. Ці глибокі пояснення здатні оживити й активізувати богословські дослідження на службі пастирської місії Церкви», – зазначає декан філософсько-богословського факультету диякон Роман Завійський.

Переважна кількість статей решти збірника, окрім перекладів статей А. Мілавека та Девіда Бентлі Гарта, – це власний доробок українських богословів, філософів, каноністів та філологів. «Основні акценти – сучасна проблематика крізь призму українських реалій та натхнені сучасними богословськими рефлексіями перепрочитання класиків богословсько-патристичної спадщини», – підкреслила науковий редактор збірника Марія Горяча.
Збірник поділяється на тематичні розділи: документи Церкви, біблістика (автори статей – П. Гусак, Л. Дубковецька, Р. Островський), патристика (о. О. Кіндій, М. Горяча, І. Кондратишин, О. Кащук), літургіка(о. О. Петринко, о. В. Попелястий, І. Василишин),історія Церкви і богослов’я (о. Ю. Аввакумов, о. Н. Заторський, О. Лука, Т. Гринчишин і о. М. Димид), сучасні аспекти богослов’я (о. Т. Барщевський, о. М. Татарин, о. О. Гірник, Б. Завідняк, Р. Назаренко, о. А. Олійник, О. Біла). Завершує збірник розділ оглядів і рецензій на доробки дослідників з України, Данії та Хорватії.

«Редакційна колегія та автори статей сподіваються, що цей ювілейний збірник приверне увагу всіх, кого цікавить не лише минуле, а й сучасні перспективи розвитку богословської думки в Україні, а також спонукатиме до дискусій на сторінках наступних випусків», – висловив сподівання від імені редакційної колегії о. Олег Гірник, співредактор випуску.

Щира подяка редакційній колегії серії, диякону Роману Завійському, Віктору Жуковському, Марії Горячій, о. Олегу Кіндію, Михайлу Петровичу та о. Олегу Гірнику, а також усім тим, хто долучилися до змістового наповнення видання.

Переглянути зміст збірника

Замовити книгу