Кафедра богослов’я

Кафедра богослов’я – найстаріша з-поміж кафедр богословського спрямування філософсько-богословського факультету. Вона об’єднує викладачів основних богословських дисциплін таких напрямків, як біблістика, патристика, систематичне, моральне та екуменічне богослов’я. У своїй педагогічній і дослідницькій діяльності кафедра керується основними принципами стосовно богословської освіти та науки, викладеними ІІ Ватиканським Собором, іншими церковними документами, зокрема “Концепцією богословської освіти в Україні”. Кафедра сповідує відкритість до традиції, залучення до діалогу східної і західної богословської думки. Особлива увага кафедри спрямована на відродження патристичної спадщини та східної традиції богословлення.

Перейти на сайт кафедри богослов’я

Заснування кафедри богослов’я

Кафедра богослов’я Українського католицького університету успадкувала і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові Митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий.

Заснування Українського католицького університету (УКУ) в Україні, що відбулося 28 червня 2002 року, вінчало собою майже столітні зусилля і прагнення Української Греко-Католицької Церкви та українських науковців створити вищий навчальний заклад, який виростав би на ґрунті християнської духовності, культури та світогляду і став би освітнім та науковим центром загального значення, а також місцем екуменічного діалогу й порозуміння в Україні.

unnamed (1)

2 лютого 2004 року  був створений Центр богословських студій УКУ. Керівником центру був о. д-р Святослав Шевчук. На основі Центру богословських студій 13 березня 2006 року створено кафедру богослов’я УКУ.  О. д-р Святослав Шевчук з 1 жовтня 2007 р. до 1 липня 2009 р. займав посаду доцента кафедри богослов’я. Першим завідувачем кафедри був д-р Михайло Петрович (з 1 квітня 2006 року по 1 лютого 2009 року). З 2 лютого 2009 року по 31 липня 2009 року виконуючим обов’язки завідувача кафедри богослов’я був о. Тарас Барщевський. З 5 жовтня 2009 року по 31 липня 2010 року завідувачем кафедри богослов’я був о. д-р Ігор Бойко. З 18 січня 2011 року завідувачем кафедри був канд. філос. наук Віктор Жуковський, з грудня 2011 – д.ф.н. професор Віктор Єленський. З 23 квітня 2014 року виконуючим обов’язки завідувача кафедри став Віктор Жуковський, який з 8 травня 2015 року аж дотепер є завідувачем кафедри.

Мета кафедри:

  • підготовка висококваліфікованих фахівців-богословів, які володіють глибокими теоретичними та прикладними знаннями і здатні використовувати їх у своїй подальшій професійній діяльності;
  • виконання дослідницької наукової діяльності у різних ділянках богословських наук, в т.ч. проведення міждисциплінарних досліджень та участь у міжкафедральних проектах;
  • забезпечення умов для найбільш успішної організації та виконання навчальної програми з богослов’я;
  • створення і проведення обов’язкових і факультативних курсів з богослов’я для студентів інших спеціальностей;
  • підготовка до видання методичної, навчальної та наукової літератури, пов’язаної з богослов’ям і методикою його викладання, що сприятиме розвиткові цієї ділянки наук, поширенню інформації та наукових контактів УКУ й покращенню викладання богословських предметів у системі вищої освіти.

unnamed (2)

 Контакти кафедри:

Кафедра богослов’я
Філософсько-богословський факультет
Український Католицький Університет
вул. Хуторівка, 35 а, кім. 314
м. Львів, 79070тел.: (38032) 240-99-55
факс: (38032) 240-99-56Завідувач кафедри   Віктор Жуковський

(кім. 314, внутр. тел. 3340, [email protected])

Методист – Галина Борова

(кім. 314, внутр. тел. 3337, [email protected])