Кафедра Біблійних наук

В Догматичній конституції про Боже Об’явлення, відзначається, що “Церква завжди вважала і вважає Святе Письмо разом зі Священним Переданням, найвищим правилом своєї віри, бо, натхненні Богом і раз та назавжди закріплені на письмі, вони незмінно подають слово самого Бога й озвучують у словах пророків та апостолів голос Святого Духа. Тому всякому церковному проповідуванню слід живитися й керуватися Святим Письмом.” (DV 21). З огляду на цей унікальний статус Писання в житті Церкви, ця ж Конституція заохочує “католицьких екзегетів  та інших дослідників на ниві священного богослов’я, старанно об’єднавши зусилля, з використанням відповідних засобів і під наглядом Священного Учительства, так трудитись над дослідженням  і викладанням Св. Письма, щоб якнайбільше проповідників Божого Слова могли успішно забезпечувати народові Божому поживу з цих писань” (DV 23).

Стратегічною метою УГКЦ є побудова української школи богослов’я, котра здатна відповідати на виклики нашого контексту, служити потребам Церкви та суспільства.  Зрозуміло, що розвиток фундаментальної богословської науки із створенням галузевих кафедр, є не можливим без кафедри біблістикиbible2.

Блаженніший Святослав у своєму  Пастирськиому листі до духовенства, монашества і усіх вірних УГКЦ  “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом” відразу на самому початку закликає ” щоб Слово Боже стало основою нашого церковного, парафіяльного, родинного, суспільного і особистого буття”.

Керуючись цими заохоченнями та повчаннями, беручи під увагу чисельні прохання в середовищі УГКЦ, а також бажаючи сталого, автентичного та ефективного поширення Євангелія, відкриваємо кафедру біблістики для добра нашої Церкви та народу.

 

 

Кафедра Біблійних наук

Філософсько-богословський факультет

Український Католицький Університет

вул. Хуторівка, 35 а, кім. 311

м. Львів, 79070 тел.: (38032) 240-99-56

факс: (38032) 240-99-56

 

Завідувач кафедри – в. о. завідувача, старший викладач: о. д-р Петро Терлецький

(вн.тел. 3368, [email protected])

Методист кафедри – Уляна Федорович

(вн.тел. 3319, [email protected])

 

Викладачі кафедри:

сумісник: о. д-р Юрій Щурко

доцент: к. н. з б. Галина Теслюк

старший викладач: о. Євген Станішевський

старший викладач: Марія Хома

викладач: Іванна Мовчанюк