Наш покровитель і хоругва

Прихилити вухо до Христа, бути близько, слухати Його з вірою і любов'ю: ось до чого надихає ця ікона покровителя факультету в апсиді каплиці.
Прихилити вухо до Христа, бути близько, слухати Його з вірою і любов’ю: ось до чого надихає ця ікона покровителя факультету в апсиді каплиці.

Покровителем філософсько-богословського факультету УКУ є святий апостол Іван Богослов. На його честь названа каплиця факультету. 21 травня, день пам’яті апостола, є також днем філософсько-богословського факультету.

Постать Івана Богослова дуже знакова для студентів і викладачів. В іконографії цього світого, унікального з-поміж учнів Христа, традиційно зображають із орлом, що символізує висоту богословської думки. “Висота богословської думки” – це те, до чого стремлять і сучасні богослови.

Використана в розписі каплиці відома цитата з Першого послання Йоана “Бог є Любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому” (1 Ів 4, 16) немовби підкреслює ідеал будь-якої християнської спільноти: любов і взаємоперебування.

Хоругва

На хоругві філософсько-богословського факультету також бачимо нашого покровителя, а внизу – логотип УКУ.

Хоругва філософсько-богословського факультету
Хоругва філософсько-богословського факультету

Цю хоругву виготовили студенти Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша – сусідів УКУ, якщо ідеться про головний корпус на вул. Свенціцького, 17 .

Техніка виконання наближена до міні-гобелену, тобто роботу ткали тонкими нитками на густій основі, що вимагало ретельної ручної праці. За взірець було взято стародавні сакральні тканини.

Ткаля Станчак за роботою над хоругвою для ФБФ УКУ
Ткаля Станчак за роботою над хоругвою для ФБФ УКУ
DSC_7613
Студенти несуть ікону Івана Богослова під час посвячення корпусу філософсько-богословського факультету у 2006 р.