Літургія в житті університету і факультету

Унікальною особливістю УКУ є активне літургійне життя університету. Пам’ятка про етос УКУ пояснює, що означає для УКУ жити східнохристиянською традицією: йдеться, зокрема, про те, що кожен член цієї спільноти (з урахуванням свободи його сумління) бере участь у Літургії щосереди і запрошений до участі в літургійному житті щодня (№3) . Відповідно до Пам’ятки про цінності та ідентичність УКУ, наш Університет забезпечує і всіляко сприяє можливості щоденної участі у Літургії та інших богослужіннях для тих членів університетської спільноти, які є практикуючими християнами.

ucu_8240

У Пам’ятці про засади духовної формації в УКУ: загальні принципи та норми, цілий перший розділ присвячений темі Літургії як невід’ємній частині життя нашого Університету, що допомагає «у практичний спосіб пережити дві фундаментальні зустрічі, до яких покликана кожна віруюча людина – встановлення живих і діяльних стосунків з Богом та творення атмосфери духовної солідарності зі своїми ближніми». Дуже важливим є пункт 1.2. цього документа, який розкриває сенс загальноуніверситетської Літургії у середу, попри різні віровизнання і конфесійні відмінності членів спільноти УКУ:

«Спільна прослава Бога і вияв солідарності з усіма членами нашої університетської спільноти долає межі віровизнань і конфесійних відмінностей. Тому участь у щотижневій загальноуніверситетській Божественній Літургії, яка включає слухання та роздуми над євангельськими текстами, повинна сприйматися як невід’ємна складова корпоративної культури УКУ і є обов’язковою для всіх працівників, викладачів та студентів Університету. Для одних така молитовна зустріч буде можливістю участі в сакраментальному житті Церкви (Таїнствах Сповіді і Причастя). Для інших, включно з особами, які не виявляють жодної релігійної приналежності, – Літургія стане нагодою для зустрічі і пізнання духовних вартостей УКУ, які лежать в основі нашого навчального закладу.» (Пам’ятка про засади духовної формації в УКУ, 1.2.)

Останнім документом, який підкреслює значення Літургії в житті УКУ і регулює практичні та організаційні заходи, необхідні для реалізації літургійного життя УКУ, є Розпорядження Ректора УКУ від 6 жовтня 2015 року «Про загальноуніверситетську Божественну Літургію в УКУ».