Духовна формація в Колегіумі ім. Патріарха Йосифа Сліпого

“Наша Церква і, зокрема, УКУ отримує необхідний інструмент для виховання мирянина. Колегіум – це не є гуртожиток, тут буде будуватися спільнота. Тут вашим дітям, окрім високих і передових навчань, Церква передасть віру та виховає їх бути добрими християнами, активними мирянами, які зможуть перейняти багато ініціатив і понести відповідальність.”

Патріарх Святослав Шевчук, Великий Канцлер УКУ

Основною метою створення Колегіуму є забезпечення належних умов проживання та формування студентів відповідно до місії Університету. Для реалізації цієї мети в Колегіумі запроваджено освітньо-формаційну програму «Християнська духовність в постмодерній добі». В рамках програми кожен студент зможе розвинути свої здібності й таланти, духовно та морально зростати, стати активним у суспільстві та Церкві. Власне, умовою проживання в Колегіумі є участь у цій програмі, і триває вона два роки.

Для створення і забезпечення особливої колегіальної атмосфери, для розкриття особистих дарів і талантів студентів в рамках формаційної програми передбачено проведення духовно-розвиткових, культурно-мистецьких та спортивних заходів, організація яких розпланована на навчальний рік.

Програма включає такі напрямки формації:

1) Формування особистості

• Тематичні зустрічі студентів з кураторами;
  • Зустрічі усієї спільноти Колегіуму;
  • Зустрічі з цікавими та відомими особистостями (у співпраці з Центром розвитку особистості);
  • Спілкування з мешканцями центру духовної підтримки осіб з особливими потребами;
  • Формування лідерських навиків через працю над різними студентськими проектами;
  • Спільні поїздки та прощі до визначних та відпустових місць.

2) Духовний розвиток

• Літургійне життя;
  • Особиста молитва;
  • Духовні бесіди;
  • Індивідуальний духовний супровід;
  • Реколекції.

3) Дозвілля, культура, спорт

• Можливості для самореалізації та поглиблення особистих інтересів: літературний гурток, дискусійний клуб, театральний гурток, фото  та кіно-клуб, хор;
  • Заняття в спортзалі і на спортивному майданчику, танці, фітнес;
  • Цікава культурно-мистецька програма: відвідини філармонії, театру, екскурсії Львовом;
  • Навчально-пізнавальна програма: мовні клуби, майстер-класи.