Запрошуємо на наукову конференцію «”Ми підемо слідами мучеників” – священномученик-редемпторист Іван Зятик (1899-1952)»

Запрошуємо на наукову конференцію «“Ми підемо слідами мучеників” – священномученик-редемпторист Іван Зятик (1899-1952)», присвячену 120-тій річниці від дня його народження.
З доповідями виступатимуть:
о. Руслан Піх. Життя і служіння єрм. Івана Зятика у спільноті редемптористів (1935-1950 рр.)
Володимир Бірчак. Архіви НКВС-МДБ-КДБ як джерело до історії УГКЦ
Світлана Гуркіна. Специфіка управління Катакомбною Церквою в 1945-1952 рр.
о. д-н Василь Гаранджа. Єрм. Іван Зятик: особливості слідства (на основі кримінальної справи)
Роман Василик. Написання ікони Новомучеників УГКЦ для їх беатифікації в червні 2001 р. під час візиту св. Івана Павла ІІ в Україну
Богдан Зятик. Іконографія єрм. Івана Зятика в поліхроміях храмів Львова 2001-2015 рр.
о. Ярослав Федунів. Пошук мощів блж. свщмч. Івана Зятика в Сибіру
Надія Зятик-Сапеляк. Родинні спогади про єрм. Івана Зятика
Довідка: отець Іван Зятик народився 26 грудня 1899 у селі Одрехова Сяноцького повіту (тепер територія Польщі). Після закінчення богословських студій у 1923 р. був висвячений на священика. У 1935 р. вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористів). 5 січня 1950 р. арештований і вивезений в Озерлаг Іркурської області, де і помер 17 травня 1952 року.

27 червня 2001 р. у м. Львові під час Святої Літургії у візантійському обряді за участі бл. папи Івана Павла ІІ відбувся обряд беатифікації Миколая Чарнецького і 24 Співмучеників, серед яких був о. Іван Зятик.

Початок о 15:00, вівторок,17 грудня 2019 р.

Конференц-зал Філософсько-богословського факультету УКУ
Організатори: Інститут історії Церкви Українського католицького університету, Львівська провінція Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (Редемптористи), Кафедра сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, Молодіжна громадська організація «Молода Лемківщина»