Відкрита лекція Даниїла Ґаладзи “Літургія Єрусалиму та її візантинізація (VIII–XIII cтоліття)”

1662764_900В час Святкового тижня  УКУ філософсько-богословський факультет пропонує унікальну можливість взяти участь у  відкритій лекції професора Віденського університету Даниїла Ґаладзи. Тема викладу –  “Літургія Єрусалиму та її візантинізація (VIII–XIII cтоліття).  Роль патріархів, халіфів та рукописців у занепаді літургії Єрусалиму”
Коли: 11 вересня о 15 год
Де: великий конференц-зал, вул. Козельницька 2
Даниїл Ґаладза, Віденський університетДоповідь розглядатиме літургію Єрусалиму, щоб зрозуміти, яким чином процес візантинізації буквально її викорінив. Те, як християни Єрусалиму молилися, читали Святе Письмо та співали пісні під час богослужень на місцях « священної топографії » Єрусалиму вплинуло на решту християнства. Беручи до уваги те, що Єрусалим був колискою християнства і що Церква Єрусалиму мала такий великий вплив на інші Церкви в питаннях літургії, цікавим є те, що Єрусалим не лише втрачав власну літургійну традицію впродовж століть після арабського завоювання, але ще й в результаті того прийняв літургію Царгороду-Візантії.Довідка: ҐАЛА́ДЗА Даниїл (31.12.1981, м. Чикаґо, США) – мирянин УГКЦ.
Студії: Торонт. ун-ті (2005), Ін-ті ім. Андрея Шептицького ун-ту св. Павла (Оттава) (2008), Папському Схід. Ін-ті, Рим (2013), включно з стажуванням в «Dumbarton Oaks» центрі візантиністики Гарвардського ун-ту в Вашинґтоні та праці як науковий асистент о. Robert Taft, ТІ
Від 2013 – доцент Ін-ту літургійних наук і сакраментології католицького богословського факультету Віденського університету (Австрія) та співробітник Ін-ту візантиністики, Австрійської Академії Наук.