21 травня 2019 р. відбудеться міждисциплінарний науковий семінар навчально-дослідницької програми УКУ “Київське християнство” на тему:

“Унійна ідея в Київській митрополії: Послання Мисаїла до папи римського Сикста IV 1476 року (досвід палеографічного, текстологічного й філологічного аналізу під час реконструкції архетипу)”

Доповідач: о. Назарій Заторський, докторант Фрібурзького університету (Швейцарія).

Початок о 16 год.

У доповіді в ширшому культурно-релігійному контексті буде представлено унікальну памʼятку богословської думки Київської митрополії − «Послання Мисаїла до папи Сикста IV» 1476 р. Цей важливий документ засвідчує особливий характер взаємин тогочасної духовної та світської еліти українсько-білоруських земель Великого князівства Литовського з Константинопольським патріархатом і Римським Апостольським престолом в останній чверті ХV ст., а також вказує на поширення тут унійної ідеї та елементів другого південнословʼянського впливу, зокрема мистецтва «плетення словес». Свою увагу доповідач зосередить на критичному всіх відомих списків первісної редакції грамоти Мисаїла та пізніших компіляцій, що постали на її основі. Такий комплексний підхід уможливив реконструкцію архетипу грамоти – втраченого оригіналу листа. Вперше в історіографії доповідач представить повний український переклад пам’ятки, який враховує богословську сутність документа та представлені в ньому біблійну й літургійну традиції київського християнства.

Світлина від Філософсько-богословський факультет УКУ.