Бакалаврат

Богослов’я

Бакалаврська програма з богослов’я готує моральних лідерів для Церкви та суспільства з проактивною позицією, які спроможні до етичної рефлексії про релігійно-суспільні, церковно-історичні, політико-економічні та культурні явища через призму віри. Оскільки Україна є унікальною релігійною поліконфесійною дійсністю, яка потребує фахівців та християнських лідерів, спроможних осмислювати роль релігії в суспільних трансформаціях, керувати суспільними змінами задля миру і суспільного поступу.

Програма надає європейську філософсько-богословську освіту із соціальним заангажуванням. Є найкращою підготовкою до служіння в церковному середовищі та на глобальному рівні.

Бакалаврська програма з богослов’я  філософсько-богословського факультету УКУ готує фахівців з богослов’я. Форма навчання – денна, тривалість навчання – 3 роки і 10 місяців. В УКУ навчаються студенти різних християнських конфесій, представники інших релігій. Будь ласка, ознайомтесь з Пам’яткою про засади духовної формації в УКУ. Ліцензійний обсяг – 75 осіб.

Умови вступу

Для вступу на програму до Приймальної комісії слід подати сертифікати ЗНО з української мови та літератури (профільний), історії України  та географії або іноземної мови. Для конкурсного відбору на перший курс денної форми навчання приймальна комісія приймає сертифікат ЗНО 2017 р. або 2018 або 2019 р. (іноземна мова 2018 або 2019 року).

Детальніше про документи для вступу.

Стипендії

Університет надає вступникам декілька типів стипендій: академічна стипендія Річна Плюс, академічна стипендія Річна, академічна стипендія Рейтингова, соціальна стипендія, а також стипендії для окремих категорій студентів. Детальніше про стипендійні програми.

Вступники на програму богослов’я мають заповнити анкету і надіслати електронну заявку на отримання стипендії  з 20 лютого до 21 квітня 2019 року. Правильно заповнена заявка є реєстраційною формою для участі в академічному конкурсі. Зареєстровані кандидати отримують доступ до онлайн-тестування на здобуття стипендії для навчання в УКУ. Отримана стипендія (Академічна стипендія Плюс) покриває витрати на оплату за навчання та щомісячну стипендію (прибл. 1000 тис. грн.). Детальніше про вартість навчання.

Міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.)

З отриманням міжнародної акредитації філософсько-богословський факультет, поряд із дипломом бакалавра богослов’я державного зразка (МОН України), надає можливість отримати також і міжнародно визнаний диплом Sacrae Theologiae Baccalaureatus (S.T.B.) після успішного завершення державних бакалаврської та магістерської богословських програм ФБФ.

Переваги:

  • отримання двох дипломів (державного та міжнародно визнаного зразка);
  • можливість участі у семестрових програмах студентської мобільності, міжнародних стажуваннях у європейських університетах в рамках співпраці з Федерацією Католицьких Університетів Європи (FUCE) зі стипендійною підтримкою;
  • можливість участі, починаючи з 3-го курсу навчання, у закордонних навчальних програмах Erasmus+ зі стипендійною підтримкою;
  • можливість продовжувати вищі студії на ліценціатському http://theological.ucu.edu.ua/akademichni-programy-2/litsentsiat/litsentsiat-z-bogoslov-ya/ (S.T.L.), а згодом і на докторському рівні (S.T.D.), як в Українському католицькому університеті, так і в мережі католицьких університетів Європи та світу;
  • переваги при працевлаштуванні.

Особливість навчання бакалаврській програмі богослов’я 

Програма з богослов’я готує моральних лідерів для Церкви та суспільства з проактивною позицією, які спроможні до етичної рефлексії про релігійно-суспільні, церковно-історичні, політико-економічні та культурні явища через призму віри.

Україна є унікальною релігійною поліконфесійною дійсністю, яка потребує фахівців та християнських лідерів, спроможних осмислювати роль релігії в суспільних трансформаціях, керувати суспільними змінами задля миру і суспільного поступу.

Програма надає європейську філософсько-богословську освіту із соціальним заангажуванням. Є найкращою підготовкою до служіння в церковному середовищі та на глобальному рівні.

Окрім біблійного, догматичного, літургійного, патристичного та морального богослов’я і церковного права, студенти вивчають різні філософські дисципліни, історію Церкви, духовність і сакральне мистецтво. Велику увагу звернено на вивчення як класичних, так і сучасних іноземних мов. Починаючи з третього року навчання, студенти обирають одну зі спеціалізацій: загальне богослов’я, патристика, літургіка та історія Церкви. Перелік спеціалізацій може розширюватися.

Теоретичне навчання віднаходить свій практичний вимір у літургійно-молитовному житті Університету і в готовності викладачів і студентів служити Богові та потребуючим. Повага до студентів, увага до їхніх навчальних потреб, партнерське відношення, чесність у стосунках творять міцний фундамент академічної спільноти нашого факультету.

В рамках розвитку партнерських стосунків з європейськими університетами УКУ розвиває програми студентської мобільності. Студенти мають можливість стажуватися і продовжувати навчання закордоном або в інших вищих навчальних закладах України.

Можливості працевлаштування:

ВИКЛАДАЦЬКА РОБОТА

  • викладачі богослов’я та філософії;

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА

  • науковці, перекладачі, редактори;

АДМІНІСТРАТИВНО-СУСПІЛЬНА РОБОТА

  • працівники церковних адміністрацій;
  • фахівці з релігійних питань у ЗМІ, радники в установах та відомствах;
  • сфера релігійних та благодійних NGO.

 

Додаткові можливості під час навчання:

Фільм про історію філософсько-богословського факультету>

Репортаж про факультет та університет>

 

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ:

Facebook

Youtube


 

fbf